Хохленкова Наталя Вікторівна

Завідувачка кафедри біотехнології НФаУ

Доктор фармацевтичних наук, професор.

Хохленкова Наталя Вікторівна Хохленкова Наталя ВікторівнаХохленкова Наталя ВікторівнаХохленкова Наталя Вікторівна

Освіта:

1996 р. – Українська фармацевтична академія, спеціальність “Фармація”, кваліфікація – провізор.

2002 р. – Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», спеціальність «Якість, стандартизація та сертифікація», кваліфікація – інженер з якості.

2020 р. – Національний фармацевтичний університет, спеціальність «Освітні, педагогічні науки», кваліфікація – викладач університетів та вищих навчальних закладів.

2023 р. – Державний біотехнологічний університет, спеціальність «162 Біотехнології та біоінженерія», кваліфікація –  магістр біотехнології.

Володіє англійською мовою на рівні B2 (First Certificate in English)

Професійний шлях

З 1998 по 2003 р.р.- співробітник лабораторії аналітичної хімії Державного наукового центру лікарських засобів (від старшого лаборанта до наукового співробітника).

У 2004 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Розробка технології та дослідження мазі «Пролідоксид»».

З 2004 — асистент, з 01.09. 2005 р. доцент кафедри технології ліків НФаУ.

Виконувала обов’язки секретаря методичних нарад кафедри (2004-2005), відповідального за наукову роботу (2005-2008), методист кафедри (2008-2018)

У 2013 році захистила докторську дисертацію на тему «Теоретичне та експериментальне обґрунтування фармацевтичної розробки лікарських препаратів на основі кори дуба для комплексного лікування раневого процесу».

2017-2018 р.р. – професор кафедри технології ліків, 2017 р – присуджено вчене звання професора кафедри технології ліків.

З липня 2019 року – завідувачка кафедри біотехнології.

Громадська діяльність:

• член науково-методичної комісії 9 з інженерії підкомісії 162 Біотехнологія та біоінженерія сектору вищої освіти Науково-методичної Ради МОН України;
  • член Галузевої конкурсної комісії ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»;
  • член експертної проблемної Koмiciї Національного фармацевтичного університету;
  • член Комітету з біоетики та деонтології при Державній установі «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева Національної академії медичних наук України;
  • член методичної профільної комісії з технологічних освітніх компонент НФаУ
  • член редколегії журналу “Вісник фармації”

Гарант ОП Промислова біотехнологія другого (магістерського) рівня, член проєктної групи ОП Біотехнологія першого (бакалаврського) рівня

Нагороди:

• Почесна грамота Національного фармацевтичного університету (2013 р.),
  • Грамота Харківської обласної ради (2018 р)
  • Дипломом ІI ступеня у номінації «Кращий доктор наук НФаУ» (2018 р.).
  • Диплом ХХ обласного конкурсу «Вища школа України – кращі імена» у номінації Викладач професійно-орієнтованих дисциплін» (2018 р.).
  • Подяка голови Харківської обласної ради з нагоди Дня науки (2019 р)
  • Подяка Голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (2021 р.)
  • Подяка НФаУ за дорученням МОН за бездоганну працю та особистий внесок у розроблення стандартів вищої освіти (2022 р)

Наукова школа: Підготувала 3 кандидатів фармацевтичних наук.

Основні напрямки наукових досліджень:

• Розробка складу, технології та біофармацевтичні дослідження лікарських засобів на основі природної сировини;
  • Розробка складу та технології лікарських та косметичних засобів на основі пробіотичних компонентів;
  • Розробка складу та технології функціональних продуктів харчування;
  • Розробка біорозкладних матеріалів на основі грибного міцелію.

Наукові здобутки: : Автор понад 350 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 12 статей у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus, Web of Science,  білше 60 статей у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, колективні монографії, патенти, авторські свідоцтва.

Членство у фахових асоціаціях:

• Товариство мікробіологів України ім. С.В. Виноградського
  • Європейська федерація біотехнологів (European Federation of Biotechnology, EFB)
  • Федерація європейських мікробіологічних товариств (Federation of European Microbiological Societies, FEMS)
  • Європейське товариство синтетичної біології (The European Synthetic Biology Society, EUSynBioS)

Освітні компоненти, які викладає:

• Основи фармацевтичної біотехнології
  • Дизайн лікарських засобів
  • Система забезпечення якості біотехнологічної продукції
  • Екодизайн
  • Фармацевтична біотехнологія» (укр. та англ.)
  • Гігієна та промислова санітарія біотехнологічних виробництв

Підвищення кваліфікації