На кафедрі «Біотехнології»активно проводиться профорієнтаційна робота, яка є важливим фактором, що забезпечує залучення абітурієнтів до університету. Основна мета: надання профорієнтаційної підтримки учням в процесі вибору профілю навчання і сфери майбутньої професійної діяльності. 

Профорієнтаційна робота кафедри – це можливість ознайомитися зі спеціальністю «Біотехнологія», зі структурою університету, професорсько-викладацьким складом, навчальним процесом, студентським життям, а також з працевлаштуванням наших випускників. На засіданні кафедри «Біотехнологія» затверджений план профорієнтаційної роботи кафедри на навчальний рік. Робота по залученню молоді на навчання до нашого університету проводиться всіма співробітниками протягом року.

Відповідно до плану профорієнтаційної роботи університету і кафедри, за кафедрою закріплені наступні навчальні заклади м. Харкова:

  1. Харківська Гімназія № 47;
  2. Харківська ЗОШ № 97;
  3. Харківська ЗОШ № 57;
  4. Харківська Ліцей «Шааловім»;
  5. Харківська ЗОШ № 136.

На базі навчальних закладів провадяться мультимедійні презентації університету і знайомство зі спеціальністю «Біотехнологія». Співробітники кафедри забезпечують адміністрацію освітніх установ і учнів інформаційними матеріалами, запрошують на День відкритих дверей.

Профорієнтаційна робота проводиться не тільки серед школярів, але і їх батьків. Вплив батьків на своїх дітей досить велика. Тому важливо допомогти і батькам зробити правильний вибір майбутньої професії своїх дітей.

Кафедрою запропоновано закладам загальної середньої освіти перелік лабораторних занять, лекцій, тематичних екскурсій для учнів 7-11 класів, які проводяться кафедрами на базі Національного фармацевтичного університету.