Науково-практичний семінар “Сучасні біотехнології: від теорії до практики”

Науково-практичний семінар "Сучасні біотехнології: від теорії до практики"

17 грудня 2019 на кафедрі біотехнології відбувся науково-практичний семінар “Сучасні біотехнології: від теорії до практики”.

Метою семінара було ознайомлення студентів-біотехнологів із можливостями своєї майбутньої професійної діяльності.
На семінарі із доповідями виступили випускники НФаУ, які зараз працюють у сфері біотехнологій на підприємствах, у лабораторіях, ВНЗ та НДІ Харкова.

Рибалкін Микола, доцент кафедри біотехнології, випускник 2008 р. спеціальності 7.092901 “Промислова біотехнологія”, розповів студентам про необхідність створення вітчизняних вакцинних препаратів, етапи та підходи до розробки вакцин на прикладі власних досліджень.

Чабаненко Олена, аспірант відділу кріоцитології Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАНУ, випускниця 2016 р. спеціальності 8.05140103 “Фармацевтична біотехнологія”, поділилася власним досвідом проходження аспірантури, здобуття грантів та участі у закордонних конференціях.

Єрмоленко Ніна, інженер-технолог ВРКБ АТ “Біолік”, та Щетініна Марія, біотехнолог ВРКБ АТ “Біолік”, випускниці 2018 р. та 2019 р. спеціальності “Біотехнології та біоінженерія”, висвітлили напрямки досліджень Відділу розробки клітинних біотехнологій на АТ “Біолік” та розповіли про функції біотехнолога на підприємстві.

Демідова Ірина, аспірант кафедри біотехнології НФаУ, випускниця 2018 р. спеціальності “Біотехнології та біоінженерія”, поділилася своїми наробками стосовно розробки комплексного препарату на основі інтерферону та пробіотиків.

Макаренко Катерина, старший лаборант департаменту мікробіологічних досліджень ТОВ “Науковий центр розробок і впроваджень”, магістрантка спеціальності “Біотехнології та біоінженерія”, присвятила свою доповідь підходам проведення мікробіологічних досліджень та функціям мікробіолога лабораторії.

Гороз Юлія, старший лаборант кафедри біотехнології НФаУ, магістрантка спеціальності “Біотехнології та біоінженерія”, навела результати досліджень щодо використання інфузорій як альтернативних тест-об’єктів при вивченні біологічних властивостей фітокомпозицій.

Дякуємо випускникам, зараз вже нашим колегам, за можливість почути з “перших вуст” про будні біотехнологів).
Впевнені, що подібні заходи потрібні нашим студентам. Та запрошуємо всіх бажаючих випускників прийняти участь у наступних заходах – ми раді бачити вас завжди!

В рамках семінару були обговорені питання щодо наповнення освітніх програм, що реалізуються на кафедрі. Пропозиції випускників стосувались доцільності збільшеню англ мови, знання якої необхідні у практичній діяльності біотехнолога.

Науково-практичний семінар "Сучасні біотехнології: від теорії до практики"