Всесвітній день науки

Всесвітній день науки

Всесвітній день науки за мир і розвиток (World Science Day for Peace and Development) або простіше – Всесвітній день науки (World Science Day) відзначається щорічно 10 листопада з метою підвищити усвідомленість громадськісті в усьому світі про користь науки, а також служить нагадуванням міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень в інтересах миру та розвитку на благо людської цивілізації.

Також серед цілей Дня – відновлення національних і міжнародних зобов’язань в галузі науки за мир і розвиток і намір підкреслити відповідальне використання науки на благо суспільства; підвищення рівня інформованості громадськості про важливість науки і ліквідація розриву між наукою і суспільством.

Хоча цей День не є вихідним, в кожній країні проходять заходи, пов’язані зі Всесвітнім днем ​​науки. Його проведення було рекомендовано в 1999 році на проведеної в Будапешті Всесвітній науковій конференції (World Conference on Science), де була висловлена ​​необхідність більш щільної взаємодії між наукою і суспільством.

Всесвітній день науки
Print Friendly, PDF & Email