Напрями наукових досліджень

НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

КАФЕДРИ БІОТЕХНОЛОГІЇ

2020-2021

 1. РОЗРОБКА СКЛАДУ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОФАРМАЦЕВТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ НА ОСНОВІ ПРИРОДНОЇ ТА СИНТЕТИЧНОЇ СИРОВИНИ

(№ держреєстрації 0114U000945)

1.1 Наукова тема кафедри «Розробка складу і технології імунобіологічних препаратів для профілактики та лікування кандидозних інфекцій» (доц. Рибалкін М.В., проф. Стрельников Л.С.)

1.2 Наукова тема кафедри «Розробка складу і технології препаратів на основі пробіотиків»

(ас.Соловйова А.В., доц. Калюжная О.С.)

1.3 Наукова тема кафедри «Розробка складу і технології лікарського засобу

на основі антимікотиків та інтерферонів для лікування кандидозів» (ас.Демідова І.В., доц. Рибалкін М.В.)

1.4 Договір про наукову співпрацю «Визначення особливостей репродуктивних розладів, індукованих неонатально або локальною гіпертермією, та можливість їх фармакологічної корекції за допомогою тіазолініламіду камфорної кислоти» та наукова тема кафедри «Дослідження ефективності антимікробних консервантів при розробці складу лікарських форм» (доц. Кустова С.П., проф. Стрілець О.П.)

1.5Договір про науково-дослідне співробітництво «Використання пористих матеріалів для процесів фільтрації у різних галузях біотехнології» та наукова тема кафедри «Вивчення можливості використання фторопластових пористих фільтруючих елементів у біотехнології» (доц. Калюжная О.С.)

1.6 Наукова тема кафедри «Вивчення біологічної стабільності лікарських форм» (проф. Стрілець О.П., проф. Стрельников Л.С.)

1.7 Наукова тема кафедри «Обґрунтування складу та технології мазі на емульсійній основі для терапії бешихи» (доц. Азаренко Ю.М.)

1.8 Наукова тема кафедри «Обґрунтування складу та технології м’якої лікарської форми для лікування інсектної алергії» (зав.кафедри, проф. Хохленкова Н.В.)

 1. РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДІЄТИЧНИХ ДОБАВОК

(№ держреєстрації 0114U000955)

2.1 Наукова тема кафедри «Розробка складу та технології функціональних продуктів харчування»

(доц. Калюжная О.С.)

2.2 Наукова тема кафедри «Розробка складу та технології дієтичних добавок на основі пробіотичних культур та природних компонентів» (доц. Двінських Н.В.)

 1. СПЕЦИФІЧНІ НАУКОВІ НАПРЯМКИ КАФЕДРИ БІОТЕХНОЛОГІЇ

3.1.Наукова тема кафедри «Дослідження протимікробних властивостей рослинних об’єктів» (проф. Стрельников Л.С.)

3.2.Наукова тема кафедри «Використання Parameciumcaudatumяк тест-об´єкта при дослідженнях біологічних властивостей нових фармацевтичних фітокомпозицій» (проф. Стрілець О.П.)

Студенти можуть працювати в будь-якому науковому напрямку кафедри біотехнології:

 • Розробка складу та технологій нових фармацевтичних лікарських засобів та удосконалення існуючих ЛЗ різної направленості дії як синтетичного походження, так і на основі біотехнологічних об’єктів (створення нових комбінованих антигіпертензивних препаратів у таблетованій формі; лікарської форми катіазину для корекції сперматопатій; лікарських форм із пробіотиками, бактеріофагами тощо)
 • Вивчення біологічних властивостей пробіотиків, бактеріофагів з метою створення сучасних біотехнологічних лікарських засобів вітчизняного виробництва у рамках імпортозаміщення
 • Розробка та удосконалення методів біосинтезу БАР (удосконалення біосинтезу лимонної кислоти; дослідження морських грибів на наявність БАР, які у подальшому можуть бути використанні при створенні лікарських препаратів)
 • Розробка імунобіологічних препаратів на основі грибів Candidaalbicans
 • Розробка та удосконалення поживних середовищ для культивування штамів-продуцентів мікроорганізмів (для отримання лікарських препаратів, харчових та кормових добавок, добрив, а також з метою накопичення БАР)
 • Розробка складу та технологій функціональних продуктів харчування із дієтичними та лікувально-профілактичними властивостями
 • Природоохоронні технології (удосконалення методів біологічної очистки стічних вод)
 • Оцінка якості харчових продуктів (кисломолочних, пива, вина тощо)
 • Гігієнічна оцінка об’єктів зовнішнього середовища (води із різних джерел водопостачання, повітря приміщень тощо)
Print Friendly, PDF & Email