Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у Національному університеті харчових технологій

11 квітня 2024 року відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Біотехнології». Цього року участь у конкурсі взяли 40 студентських наукових робіт із 16 закладів вищої освіти. За результатами першого туру конкурсу до фіналу вийшли 24 студенти з 15 закладів вищої освіти.

Роботи конкурсантів, представлені на підсумковій конференції, були високо оцінені рецензентами попереднього етапу конкурсу та охоплювали широку тематику – забезпечення людства харчовими продуктами; біотехнологічні підходи до вирощування зернових культур; впливу прооксидантно-антиоксидантної системи на стійкість сорту рослин до хвороб; створення бактеріальних композицій, здатних забезпечити найкращі технологічні показники харчових продуктів; біосинтезу поверхнево-активних речовин; біогенного синтезу наночасток; застосування мікроорганізмів у біоелектрохімічних системах; біосинтезу сидерофорів; використання ферментів для кращого вилучення біологічно активних речовин із рослинної сировини; боротьби з мікоплазмовою контамінацією у культурі клітин тощо.

Здобувачі вищої освіти ОП «Біотехнологія» Національного фармацевтичного університету також не оминули можливості презентувати свої наукові надбання на конкурсі такого високого рівня.

На підставі рецензій та оцінювання наукових доповідей учасників науково-практичної конференції конкурсна комісія визнала переможцями конкурсу та прийняла рішення нагородити здобувачку вищої освіти Олесю АЛЕКСАНДРОВУ з темою роботи «Дослідження з розробки жувальних пастилок з пробіотичним компонентом» (керівник доц. каф. біотехнології Наталія ДВІНСЬКИХ) дипломом ІІ ступеня. Пишаємось нашою переможницею і бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги у подальшому професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках!