Академічна доброчесність. Чесність починається з тебе.

“Академічна доброчесність є способом змінити цей світ. Але спочатку змініть університет, а вже потім – світ” (Юнгсуп Кім, учасник Конференції Міжнародного центру академічної доброчесності).

Протягом листопада 2022 р. співробітниками  кафедри біотехнології зав. каф. Хохленковою Н.В., доц. Азаренко Ю.М. та доц. Калюжною О.С. було прочитано цикл лекцій «Академічна доброчесність» для здобувачів вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» та ОП «Промислова біотехнологія».

Багато науковців світу визначають поняття «академічна доброчесність» як усвідомлення культури поведінки в академічному середовищі та вміння чесно діяти у ньому відповідно до встановлених етичних норм та поважати наукові здобутки колег (Е. Льофстрьом, Т. Тротман, М. Фурнарі, К. Шепард). Це поняття є всеохоплюючим і стосується не лише загальної корпоративної культури вищого навчального закладу, а й у той же час і внутрішньої культури особистості. Для глобальних змін або щоб змін будь-якої сталої системи, завжди варто розпочинати насамперед із себе й виховувати порядного громадянина та справедливу людину в собі та у своєму середовищі.

Під час циклу лекцій «Академічна доброчесність» були розглянуті та обговорені ці та інші питання. Також було наголошено на необхідності дотримання ключових та фундаментальних цінностей академічної доброчесності: чесності, довіри, справедливості, поваги, відповідальності та сміливості.

Академічна доброчесність. Чесність починається з тебе. Академічна доброчесність. Чесність починається з тебе.

Академічна доброчесність. Чесність починається з тебе.