27-29 квітня 2021 р. відбулась І Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «YOUTH PHARMACY SCIENCE», започаткована з нагоди 100-річчя Національного фармацевтичного університету.

Протягом конференції було проведено низку цікавих заходів, об’єднаних метою заохочення та підтримки молодих науковців (студентів та школярів). Так, 27 квітня студенти спеціальності «Фармація, промислова фармація» з різних куточків України захищали свої наукові роботи на ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, а 28 квітня – це робили ще зовсім юні, але не менш обдаровані, дослідники на конкурсі «Панацея молода», ініціатором проведення якого є НФаУ. Членів журі конкурсу, серед яких була і доцентка кафедри біотехнології Ольга Калюжная, приємно вразили якість підготовки школярів та їх щире бажання своїми науковими розробками сприяти розвитку науки в країні.

29 квітня конференція розпочалась із представлення досягнень кафедральних гуртків студентського-наукового товариства НФаУ. На заході «Студентське наукове товариство (СНТ) НФаУ: перші кроки у науці» завідувачка кафедри біотехнології Наталя Хохленкова презентувала гурток СНТ кафедри, розповіла про наукові напрямки, здобутки та плани на майбутнє.

На секції «Сучасна біотехнологія» члени СНТ кафедри – студенти спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» – представили свої здобутки і напрацювання, які охоплювали різні галузі біотехнологій:

1. Development of the technology of a new generation functional product for sports nutrition

Speakers: Lavrentiev Michailo, Zorik Olena, Zima Eduard

Supervisor: Kaliuzhnaia O. S., PhD in Pharmacy, assoc. prof.

2. Technological aspects of development the complex dermatological medicine with probiotic

Speaker: Soloviova Alina

Supervisor: Kaliuzhnaia O.S., PhD in Pharmacy, assoc. prof.

3. Вибір антимікробних консервантів при створенні стоматологічного гелю

Доповідач: Марченко Анастасія

Науковий керівник: Хохленкова Н.В., д.фарм.н., проф.

4. Виробництво ентомопатогенних препаратів на основі Bacillus thuringiensis

Доповідач: Переверзєва Альона

Керівник: Стрельников Л.С., д.фарм.н., проф.

5. Доцільність введення консервантів до складу мазі з фітокомпонентами

Доповідач: Казанцева Марина

Науковий керівник: Азаренко Ю.М., к.фарм.н., доц.

6. Мікробіологічні дослідження ранозагоювальних серветок з рослинними екстрактами

Доповідач: Данилич Карина

Науковий керівник: Хохленкова Н.В., д.фарм.н., проф.

7. Перспективність застосування гриба Траметес пухнастий (Trametes pubescens) для створення біологічних добавок

Доповідач: Лучко Анна

Керівник: Рибалкін М.В., д.фарм.н., доц.

8. Промислове виробництво сиру кисломолочного нежирного

Доповідач: Бондаренко Єгор

Керівник: Стрілець О.П., д.фарм.н., проф.

9. Рослинні олії як біфідогенні чинники

Доповідач: Нефеденко Леся

Науковий керівник: Двінських Н.В., к.фарм.н., доц.

Кожний учасник був відмічений грамотою, а дипломами: І ступеня – Альона Переверзєва, ІІ ступеня – Михайло Лаврентьєв, Олена Зорік, Едуард Зима, ІІІ ступеня – Анастасія Марченко.

Ми пишаємося кожним своїм студентом, радіємо кожному їхньому кроку у науці та майбутній професійній діяльності, захоплюємося їхньою наполегливістю та молодечим запалом!