Міжнародний день мікроорганізмів

Міжнародний день мікроорганізмів

17 вересня було обрано щоб відсвяткувати Міжнародний день мікроорганізмів у зв’язку з тим,  що 17 вересня 1683 року голландський натураліст без університетських ступенів Антоні ван Левенгук (1632  – 1723 рр.) надіслав лист Лондонському Королівському товариству, в якому представив перший опис одноклітинного організму. Цей маловідомий на той час вчений виявив безмежну цікавість, невтомну працездатність та був обдарований надзвичайним даром спостережливості. Він розробив і побудував свої мікроскопи (їх сотні!), вдосконалював лінзи своєї оптичної системи, що дозволяло отримувати надзвичайні для того часу збільшення.

Антоні ван Левенгук – видатний дослідник-самоучка, творець мікроскопа, за допомогою якого в XVII-м столітті були відкриті невидимі світи бактерій, інфузорії та еритроцити крові. Він ішов значно попереду свого часу, оскільки спостерігав і описував уперше мікроорганізми. У своєму знаменитому листі Лондонському Королівському товариству ним було зроблено вишуканий опис першого спостереження за живими бактеріями, присутніми на зубній бляшці, що супроводжувався малюнками мікроорганізмів та їх рухами. У кінцевому підсумку ці спостереження мікроскопічного життя вподальшому були закладені в основи мікробіології.

Святкування Міжнародного дня мікроорганізмів (IMD) спрямоване на поширення та пропаганду мікробіології як сфери професійної діяльності та підвищення обізнаності молодих людей та суспільства в цілому з тією важливою роллю, яку відіграє безліч невидимих живих істот у нашому здоров’ї, навколишньому середовищі та якості життя, а також їх біотехнологічного потенціалу.

Міжнародний день мікроорганізмів
Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *