Науково-практичний семінар студентського наукового товариства кафедри біотехнології «Перші кроки у науці»

10-11 листопада 2022 р. з нагоди святкування Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку у Національному фармацевтичному університеті пройшла низка заходів – привітань наукової спільноти.

З метою популяризації науки 11 листопада на кафедрі біотехнології проведено Науково-практичний  семінар студентського наукового товариства кафедри біотехнології «Перші кроки у науці». З привітаннями перед студентами спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» виступили завідувачка кафедри Наталя Хохленкова та керівник СНТ доцентка Ольга Калюжная.

На семінарі виступили члени СНТ кафедри, які розповіли про свої перші кроки у науці та результати досліджень з різних напрямів біотехнологій, поділилися досвідом участі у науково-практичних заходах та планами подальшої роботи.

Анастасія Кулеш, студентка 4 курсу, доповіла про біотестування, яке сьогодні використовується як альтернатива методам фізико-хімічного, аналітичного та мікробіологічного контролю. Об’єктом досліджень Анастасії були мікроводорості виду хлорела, потенціал яких для науки та людства величезний.

Про інший напрям використання мікроводоростей – виробництво біопластику та біопакувальних матеріалів  – розповіла Катерина Маломанюк, студентка 3 курсу.

Тему біоматеріалів, нешкідливих для навколишнього середовища та людини, але вже на іншому об’єкті – міцелії грибів, продовжила магістрантка Юлія Носар. Юлія є капітаном команди BioFuture, яка зараз приймає участь у IV конкурсі стартап-проєктів «Спробуй і ти!». Члени команди поділилась власним досвідом розробки прототипу та бізнес-плану проєкту.

Про інший цікавий напрям біотехнології, а саме харчову, розповів Олександр Зубков. Студент представив тему, з якою зайняв 1 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в минулому році, і яка пов’язана із вдосконаленням живильних середовищ для вирощування дріжджів.

Далі виступила Олександра Васильєва, яка є студенткою 1 курсу, але вже має певний досвід участі у наукових проєктах. Олександра розповіла про функціональні продукти харчування, над розробкою яких працювала на кафедрі біотехнології ще в рамках Малої академії наук. Зараз, вже студенткою, Олександра приєдналась до наукової тематики зі створення біоматеріалів, перетворивши свою кухню вдома на лабораторію з вирощування грибів.

Також члени СНТ розповіли про освітньо-кар’єрні та наукові проєкти, в яких вони приймають участь, та які мотивують вдосконалювати свої знання та розвивати практичні навички.