Всесвітня акція «Година Землі»

Всесвітня акція «Година Землі»

«Всесвітній фонд природи» (World Wide Fund for Nature) спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провела цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%, що в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея була хороша і прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу. Час проведення акції погоджено з 20:30 по 21:30 год., для кожного регіону за місцевим часом в останню суботу березня.

За час акції кінцевий споживач може заощадити до 0,5 кВт спожитої електрики, що позитивно позначиться і на його бюджеті. В умовах економічної кризи це вельми актуально.

Україна приєдналася до всесвітньої акції вперше у 2009 році. Незважаючи на те, що про свою участь заявили всього 16 міст, люди та організації у інших населених пунктах України теж вимкнули світло на одну годину, тим самим підтримуючи Годину Землі.

В 2015 році більше 55 міст та містечок нашої країни підтримали кампанію. По всій Україні пройшли десятки подій, присвячених Годині Землі – вуличні концерти при свічках, перегляд екофільмів, екологічні ярмарки, вікторини та багато іншого. Згасли десятки відомих на всю країну споруд, в тому числі Одеський театр Опери та Балету, Луцький замок тощо.

Цьогорічна тема Години Землі в Україні – Естафета добрих справ – це Інтернет-флешмоб, який закликає людей підтримати Годину Землі, здійснювати добрі, корисні для планети вчинки, ділитися результатами з іншими і передавати Естафету друзям. В Естафеті добрих справ можуть взяти участь усі бажаючі – як окремі люди, так і організації, спільноти, навчальні заклади тощо. Для участі в Естафеті потрібно зняти відео до 20 секунд про свою добру еко-справу та викласти його в соціальних мережах із хештеґом #estafeta_dobra.

Всесвітня акція «Година Землі»
Print Friendly, PDF & Email